Strona Głównaludzie & wydarzeniaCYBERMOCN@SZKOŁA – INAUGURACJA PROJEKTU!
ludzie & wydarzenia

CYBERMOCN@SZKOŁA – INAUGURACJA PROJEKTU!

Ostatni rok był wyzwaniem dla nas wszystkich. W szczególny sposób jednak doświadczył polską edukację. W krótkim czasie szkoły musiały przejść na całkowicie zdalny tryb nauczania – z konsekwencjami tego borykamy się do dzisiaj. Dlatego powstał program CyberMocn@Szkoła, by wspomóc nauczycieli w codziennej pracy. 5. października rusza jego druga edycja. Już dziś na stronie www.cybermocnaszkola.pl o godz. 16.00 obejrzeć będzie można wykład inaugurujący, dostępny dla wszystkich.

Gośćmi dzisiejszego spotkania będą: Marta Florkiewicz-Borkowska (Nauczycielka roku 2017), która poprowadzi wykład: MOCna szkoła - dlaczego Myślenie, Odporność i Czas są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej oraz Dziekan Wydziału Socjologii UW, prof. Anna  Giza- Poleszczuk,  która opowie  o relacji mistrz-uczeń i o szkole przyszłości.
2. edycja projektu to warsztaty i wykłady przewidziane dla dwóch grup nauczycieli: tych, którzy kontynuują przygodę z CyberMocną Szkołą i tych dopiero ją rozpoczynających. W programie przewidziano dwa wykłady otwarte, przeznaczone nie tylko dla uczestników kursu. Tegoroczna edycja skierowana jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a także pedagogów i wychowawców. W ramach zajęć poznają oni m.in. narzędzia usprawniające pracę w warunkach nauki zdalnej i hybrydowej (mogące być także doskonałą pomocą w lekcjach stacjonarnych), a także dowiedzą się ustrzec siebie i uczniów przed niebezpieczeństwami czyhającymi w internecie.
Cybermocn@Szkoła to projekt, który powstał w odpowiedzi na wyzwania związane z edukacją zdalną i hybrydową. Ma na celu wspieranie nauczycieli w codziennym wykonywaniu obowiązków zawodowych.  Co ważne, proponowane w ramach programu rozwiązania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły być stosowane również w nauczaniu hybrydowym oraz po zakończeniu pandemii, kiedy nauczanie na dobre powróci do szkół.
Program wystartował w październiku 2020 roku. Rekrutacja do niego zamknęła się w pierwszych 24 godzinach. Fundacja otrzymała ponad pół tysiąca zgłoszeń i rozszerzyła zakładaną pulę „adresatów” projektu do niemal 600 uczestników. W 2020 roku odbyły się dwa wykłady otwarte z liczbą słuchaczy sięgającą niemal 2 tys. osób oraz dwa spotkania warsztatowe dla 13 grup nauczycieli.
Informacje o programie dostępne na stronie www.cybermocnaszkola.pl 
Załączniki

Pobierz wszystkie

CybermocnaSzkola Inauguracja Informacja Prasowa.docx

docx | 438 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj