Strona GłównaAktualnościKarta kredytowa to więcej niż kredyt. To możliwości!
Aktualności

Karta kredytowa to więcej niż kredyt. To możliwości!

Karta kredytowa to jedynie narzędzie płatnicze? MIT! To sprytny sposób na zarządzanie finansami, rozkładanie zakupów na raty i dostęp do promocyjnych ofert.

Karta kredytowa – do pożyczania i do płacenia

Pandemia pokazała, że wszystko może sią zdarzyć i warto być finansowo przygotowanym na to, co nieoczekiwane. W tak trudnych czasach karta kredytowa może być dużym atutem, który w razie potrzeby pomoże zabezpieczyć domowy budżet.
· Można z niej korzystać w każdej chwili i płacić za codzienne zakupy
· Przydaje się, gdy brakuje środków, a zakupu nie chce się lub nie można odkładać na później
· Zapewnia elastyczność i swobodę działania, dzięki okresowi bezodsetkowemu, który trwa 56 dni.

Zakupy na raty? Z kartą kredytową z rat można skorzystać w dowolnym sklepie! 

Dzięki karcie kredytowej Citi Handlowy można zaplanować zakupy na raty również w tych miejscach, które wcale jej nie oferują. Wszystko dzięki dwóm usługom – Raty w Karcie i Saldo na Raty. Na czym polega różnica?
Raty w Karcie pozwalają rozłożyć na raty poszczególne transakcje z karty kredytowej na minimum 100 zł. Z kolei Saldo na Raty to rozłożenie na raty części zadłużenia (niezależnie od tego jakie transakcje składają się na saldo zadłużenia) – w tym przypadku minimalna kwota to 300 zł.
Oba rozwiązania dostosowują się do potrzeb i możliwości użytkownika. A dostęp do nich jest bardzo prosty – wystarczy skorzystać z bankowości online lub aplikacji mobilnej. W dodatku, każdy samodzielnie decyduje, jaką kwotę lub ile transakcji chce rozłożyć na wybraną liczbę rat. Dzięki temu łatwo można dostosować wysokość spłacanych rat do swoich możliwości. To przydatne zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, że nie będziemy w stanie spłacić całości zadłużenia.
BLOG_Acqui-banners_4_Loan_280x100px.jpg
Skorzystanie z Rat w Karcie lub Salda na Raty powoduje, że transakcje objęte tymi rozwiązaniami są przenoszone w Plan spłat ratalnych i co miesiąc są wymagane do spłaty tylko kolejne raty. Pozostałe transakcje zaksięgowane na karcie można spłacić w całości i korzystać z okresu bezodsetkowego na karcie kredytowej. Nie ma więc ryzyka wpadnięcia w spiralę zadłużenia i utraty okresu bezodsetkowego (do 56 dni) dla kolejnych transakcji z karty. A jeśli nasze finanse znacznie się poprawią, możemy w każdej chwili spłacić zarówno Raty w Karcie, jak i Saldo na Raty. Są to więc bardzo sprytne narzędzia do zarządzania na przykład domowym budżetem.

Karta kredytowa – szybki sposób na dostęp do gotówki 

W życiu zdarzają się sytuacje, gdy musimy za pewne usługi lub zakupy zapłacić gotówką. Wydawałoby się, że tu Karta Kredytowa nie pomoże. A jednak! Karta Kredytowa to uniwersalne narzędzie i może ułatwić dostęp do gotówki, dzięki opcji Pożyczki z Karty.
Pożyczka z Karty jest to wypłata gotówki z limitu karty kredytowej na dowolne wybrane przez siebie konto - ze spłatą w wygodnych ratach. Rozwiązanie to jest dostępne całkowicie online, bez dodatkowej weryfikacji kredytowej i badania zdolności kredytowej.
Samodzielnie można wybrać kwotę, ilość rat i ich wysokość – tak, aby spełniały indywidualne oczekiwania. Limitem jest oczywiście limit, który posiada się na karcie kredytowej. Takie rozwiązanie może być pomocne w każdej awaryjnej sytuacji wymagającej dostępu do gotówki na tu i teraz.

Oszczędzać i jednocześnie wydawać? To proste! 

Czasami musimy wydać więcej, niż byśmy chcieli. Jeśli przychodzi czas zwiększonych wydatków, można oczywiście sięgnąć do oszczędności lub…. ponownie wykorzystać kartę kredytową. Dzięki niej wiele zakupów zrealizujemy bezkosztowo i bez naruszania własnych oszczędności. Żeby tak się jednak stało, musimy spłacić zadłużenie w ramach okresu bezodsetkowego, który w Citi Handlowy wynosi 56 dni.
Jak jednocześnie oszczędzać i wydawać dzięki karcie kredytowej? Wystarczy w danym miesiącu zaplanować kwotę, jaką chcemy odłożyć. Ważne jednak, żeby przyjęte założenie było realne – w przeciwnym razie szybko sięgniemy po oszczędności. Gdy już wiemy, ile chcemy zaoszczędzić, po otrzymaniu wypłaty robimy przelew na konto oszczędnościowe. Dzięki takiemu odkładaniu mamy lepszą kontrolę nad swoimi wydatkami, a w przypadku nagłych sytuacji, zawsze możemy sięgnąć po kartę kredytową, która jest naszym dodatkowym, finansowym zabezpieczeniem.

Korzystaj z bonusów 

Wiadomo, że budżet domowy ma swoje ograniczenia, jednak warto dbać o siebie i nie odpuszczać zarówno tych małych, jak i większych przyjemności. Karta kredytowa może być środkiem pozwalającym znaleźć korzystne promocje i zniżki do sklepów lub restauracji z programem Citi Specials. Rabaty wynoszą nawet 50% u ponad 300 partnerów w całej Polsce, w tym w aż 150 restauracjach. Dodatkowo, karta pozwala na zakup biletów w przedsprzedaży na koncerty największych, światowych gwiazd.
To wszystko przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i dbałości o Twoje finanse. Karta kredytowa to cyfrowa “twierdza”, która doskonale chroni wszystkie Twoje dane. Specjalne zabezpieczenia sprawiają, że nie musisz martwić się o swoje finanse, a płacenie kartą jest bezpieczne i bardzo wygodne.
Chyba już nie musimy przekonywać, że karta kredytowa to wiele finansowych możliwości, które pracują na korzyść klientów. Dzięki umiejętnemu korzystaniu otwiera cały wachlarz możliwości. Wszystko po to, aby każdy, kto ją posiada, czuł się wyjątkowo i bezpiecznie.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj