Strona Głównamój blogCiti Kantor – praktyczne zastosowania
mój blog

Citi Kantor – praktyczne zastosowania

Poznaj podstawowe mechanizmy funkcjonowania rynku walutowego i rozwiązania walutowe oferowane w Citi Handlowy.

21 października 2020 roku przeprowadziliśmy dla naszych Klientów wirtualne seminarium, podczas którego udało się nam przedstawić zarówno podstawowe mechanizmy funkcjonowania rynku walutowego, jak i rozwiązania walutowe oferowane w Citi Handlowy wraz z ich praktycznymi zastosowaniami. Nasi prowadzący – Ewa Mackiewicz (Manager ds. Digitalizacji i Otwartej Bankowości) i Sebastian Job (Manager Zespołu Dealerów Walutowych) – omówili nie tylko całą paletę produktów pozwalających Klientom aktywnie uczestniczyć w globalnej wymianie walut, ale zaprezentowali także bieżące trendy i czynniki kształtujące kursy walutowe.

Omówienie zagadnień:

  1. Znaczenie walut w portfelu
  2. Czynniki wpływające na kształtowanie się kursów walutowych
  3. Omówienie bieżących wydarzeń wpływających na kurs
  4. Rozwiązania walutowe dla Klientów Citi handlowy
  5. Proces wymiany walut w Citi Kantor
  6. Praktyczne zastosowania zleceń walutowych warunkowych

Rok 2020 a rynek walutowy

Bieżący rok stoi pod znakiem wielu wyzwań. Globalna pandemia wpływa na każdy aspekt naszego życia, przenosząc dużą część codziennej aktywności do internetu. Utrudnione podróżowanie oraz potrzeba dokonywania zakupów on-line to tylko część czynników wpływających na konieczność posiadania wszystkich narzędzi walutowych w jednym miejscu. Patrząc od strony rynkowej, poza COVIDem i zdecydowaną reakcją światowych banków centralnych, inwestorzy obserwują duże zmiany związane z niepewnością wokół Brexitu i wyborami prezydenckimi w USA. W świecie niskich stóp procentowych oraz dynamicznego osłabienia walut rynków wschodzących, wielu klientów szuka alternatyw i dywersyfikacji swoich portfeli spoglądając w stronę walut obcych. Biorąc to pod uwagę, nasi eksperci analizowali, jak obecne wydarzenia wpływają na notowania polskiego złotego oraz jakich zmian możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach.
Aby umożliwić klientom aktywne samodzielne uczestniczenie w zmianach na rynku walutowym, Citi Handlowy 2 miesiące temu udostępnił nowy moduł do wymiany walut: Citi Kantor. Klienci mogą korzystać z nowych funkcji zarówno w bankowości elektronicznej Citibank Online, jak i aplikacji mobilnej Citi Mobile, co gwarantuje swobodę wyboru i komfort użytkowania. Co ciekawe, dzięki technologii responsywnej, klient ma dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w Citibank Online na każdym urządzeniu, także na telefonie czy tablecie. Citi Kantor pozwala nie tylko w prosty sposób kupować i sprzedawać waluty, ale także obserwować w pełni spersonalizowaną listę walut z kursami odświeżanymi w czasie rzeczywistym. Klienci mają również możliwość samodzielnego składania zleceń walutowych warunkowych (typ limit, stop, order cancels order i if done), a także ustawienia powiadomień sms/e-mail o wystąpieniu zadanego przez klienta kursu. Podczas webinarium, klienci mieli możliwość zaobserwowania krok po kroku funkcjonalności Citi Kantoru w praktyce, przechodząc przez proces składania zleceń oraz obsługi wszystkich udostępnionych funkcjonalności.
Poza modułem wymiany walut, podczas webinarium zostały także omówione m.in. funkcja karty wielowalutowej dostępne z usługą Citibank Global Wallet ze wskazaniem najlepszych konfiguracji przy płatnościach w walutach obcych pozwalających na optymalizację kosztów. Nie mogło również zabraknąć wzmianki o inwestycjach walutowych, czyli produktach, które przy podjęciu określonego przez Klienta ryzyka, mogą wygenerować ponadprzeciętne oprocentowanie na środkach.
Zachęcamy również do odwiedzenia Citi Kantoru, gdzie znajdą Państwo nie tylko kolejne 3 filmiki instruktażowe, ale także przewodnik po zleceniach walutowych z dodatkowymi, praktycznymi przykładami.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj