Strona Głównamój blogCzas na 10 minut spokoju i… las w szkle!
mój blog

Czas na 10 minut spokoju i… las w szkle!

U Justyny – znanej z Instagrama jako @10minutspokoju – zawsze dużo się dzieje, ale jest też czas na inspiracje, również te finansowe. Nam zdradziła, jak własnoręcznie robi prezenty dla bliskich i wyczarowała las w szkle!

Chcesz się zainspirować? Zapraszamy do czytania i obejrzenia „Citi inspiruje do oszczędzania… w budżecie domowym”

CZEGO BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ?
  • Duży słoik – lasy w szkle najczęściej wykonuje się w słoikach o wysokości od 17 do 51 cm
  • Opcjonalnie – korkowa lub szklana pokrywka
  • Źwirek lub keramzyt
  • Drobny węgiel aktywny
  • Ziemia uniwersalna
  • Kamyki, szyszki, muszle, żwirek do dekoracji
  • Rośliny - tutaj mamy spory wybór: fitonia, peperomia, skrzydłokwiat lub sukulenty. Pamiętaj, by mieszać rośliny o podobnych wymaganiach
JAK WYKONAĆ WŁASNY EKOSYSTEM?
Do słoika wsyp warstwę keramzytu lub żwirku. Dzięki temu woda nie będzie gromadzić się na dnie słoika. Następnie dorzuć kolejną warstwę z węgla aktywnego – możesz go pominąć, ale pamiętaj, że węgiel oczyszcza ziemię i neutralizuje ewentualny przykry zapach.
Dodaj ziemię. Ręką lub długim patyczkiem zrób w niej odpowiednie dziury, w których umieścisz rośliny.
Zostaje dekoracja. Tu masz pełną dowolność. Możesz wykorzystać kamienie, szyszki, muszle, mech – co tylko Ci się podoba. Na sam koniec podlej las - najlepiej zrobić to, zraszając go z góry. 
Jeśli decydujesz się na las w szkle z sukulentami, słoik pozostaw otwarty. Jednak jeśli wybierasz rośliny, które lubią wilgoć, zamknij słoik korkową lub szklanką przykrywką. Potem staraj się obserwować swój las. Jeśli po kilku dniach będzie w środku sucho, można ponownie delikatnie podlać rośliny. Najlepiej wykorzystać do tego spryskiwacz lub strzykawkę. Zabieg, w razie potrzeby, powtarzaj co 2-3 tygodnie. Z kole jeśli zauważysz, że na ściankach słoika zbiera się woda, otwórz go i pozostaw na ok. 60 minut. Rób tak za każdym razem, gdy problem się powtórzy.

Zobacz „Citi inspiruje do oszczędzania… w budżecie domowym”

Świadome zarządzanie wydatkami

@10minutspokoju dzieli się ze swoimi obserwującymi inspiracjami wziętymi z życia. Nam pokazała, jak w szybki sposób można zrobić coś z niczego. Udowodniła, że nie warto wyrzucać starych rzeczy i wystarczy je po prostu przerobić. A promocje, rabaty, karta kredytowa – to doskonały sposób na zarządzanie domowymi finansami.
Ty też liczysz na oszczędności? Skorzystaj z Kalkulatora i sprawdź, jaka suma możesz zostać w Twojej kieszeni!
Dzięki karcie kredytowej możesz zyskać nawet 1200 zł rocznie! Citi Simplicity to nie tylko wygodne płatności czy możliwość rozłożenie transakcji od 100 zł na raty. To także dostęp do programu korzyści Citi Specials, dzięki któremu oszczędzasz nawet do 50% u ponad 300 naszych partnerów. A z rabatami realizujesz swoje pasje: muzyczne, kulinarne, modowe czy turystyczne – w Polsce i na świecie.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj