src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona GłównaAktualnościCiti Handlowy COVID-19 Relief Challenge: Pierwsze emocje za nami! Charytatywna akcja trwa do końca czerwca.
Aktualności

Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge: Pierwsze emocje za nami! Charytatywna akcja trwa do końca czerwca.

Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge ruszył pełną parą. Za nami wirtualny wyścig kolarski, w którym zwyciężyli Michał Zieliński i Paulina Kotfica. Sportowe wyzwanie wspierające akcję #CisiBohaterowie potrwa do końca czerwca, a pomóc można jeżdżąc na rowerze lub biegając.

Uczestnicy wirtualnego wyścigu Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge AR jechali trasą dobrze znaną z warszawskich zawodów triathlonowych 5150 Warsaw, które miały odbyć się w niedzielę, 14 czerwca, ale musiały zostać odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa. Najszybsi po dwóch rundach rywalizacji okazali się Michał Zieliński i Paulina Kotfica. Zawodniczka GVT BMC 3SOFT Triathlon Team podzieliła się swoimi wrażeniami z wyścigu:
- To był krótki, ale ciężki wyścig. Pomogło to, że razem z Konradem Tomasiakiem i Olą Jędrzejewską jechaliśmy obok siebie, więc nakręcaliśmy się wzajemnie. Zaparował nam cały salon śmiała się po wyścigu.W ostatnich tygodniach spędziłam sporo czasu na strychu, jeżdżąc na trenażerze, więc można powiedzieć, że byłam przygotowana do dzisiejszej rywalizacji.
Wirtualne emocje kolarskie za nami, ale charytatywna akcja dopiero się rozkręca. W ramach Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge uczestnicy będą mogli pokonać dystans 40 kilometrów na rowerze lub przebiec dowolną trasę o długości 10 kilometrów. Mają na to czas do końca czerwca.
- W niedzielę społeczność kolarska pokazała, że sportowe emocje są dla niej tak samo ważne, jak wspólna zabawa. To wyzwanie rzuciliśmy nie tylko zaawansowanym zawodnikom. Chcielibyśmy, aby w tej akcji wzięli udział wszyscy, którzy lubią jeździć na rowerze lub biegać i cenią sobie ruch na świeżym powietrzu. Liczy się w niej przede wszystkim nasze zaangażowanie, a nie uzyskany wynik. Podejmujemy sportowe wyzwanie, by okazać wsparcie dla tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce pandemią COVID-19 – powiedział Maciej Kropidłowski, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.
Dzięki współpracy z Citi Handlowy udział w wyzwaniu jest bezpłatny, ale każdy zawodnik może dobrowolnie dołożyć swoją „cegiełkę” na walkę z pandemią COVID-19. W trakcie rejestracji będzie można bowiem przekazać dowolną kwotę pieniędzy na rzecz akcji #CisiBohaterowie, prowadzonej przez Fundację Citi Handlowy na rzecz służb medycznych. Do tej pory wolontariusze Citi przygotowali i dostarczyli w ramach tej inicjatywy już ponad 8300 pełnowartościowych posiłków dla ratowników medycznych z Warszawy i Olsztyna. Kolejnym celem jest zbiórka środków na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki osób zakażonych koronawirusem dla Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Taki sprzęt, w tym mobilne ultrasonografy, sprawi, że ratownicy będą mogli szybciej kwalifikować pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-COV-2 do testów, a także badać osoby, które trafiają pod ich opiekę z powodów niezwiązanych bezpośrednio z zakażeniem koronawirusem – np. w wyniku wypadku lub nagłej choroby. Zbiórka prowadzona jest też równolegle na platformie crowdfundingowej Planet Heroes.
Jak wziąć udział w Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge? To bardzo proste:
  1. Zarejestruj się bezpłatnie na wyzwanie biegowe lub rowerowe nie później niż do 28 czerwca.
  2. W ciągu 48 godzin od rejestracji otrzymasz specjalny kod, który umożliwi Ci dołączenie do wyzwania na platformie VRace.
  3. Jednorazowo przebiegnij 10 km lub przejedź rowerem 40 km w terminie do 30 czerwca. Zarejestruj swój wysiłek za pomocą jednej z popularnych aplikacji treningowych, kompatybilnych z platformą VRace
  4. Pochwal się swoim wysiłkiem i pomóż dotrzeć z inicjatywą do większej liczby osób, używając hashtagów #CisiBohaterowie, #CitiVolunteers i #TwójWysiłekSięOpłaci
Kolarze startujący w wyzwaniu mogą dodatkowo skorzystać z opcji wspólnego treningu. Do końca czerwca w aplikacji Rouvy organizowane będą codzienne przejażdżki na pierwszej polskiej trasie Augmented Reality, którą mieli okazję już przejechać uczestnicy niedzielnego wyścigu. Codziennie inne tempo lub formuła treningu. Start o godz. 21:00.
citi_bikerun_combined (2).jpg
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym wydarzeniu Facebook.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />