src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona Głównaludzie & wydarzenia#CitiVolunteers: Oddaj krew i podpisz się pod przesłaniem dla przyszłych pokoleń
ludzie & wydarzenia

#CitiVolunteers: Oddaj krew i podpisz się pod przesłaniem dla przyszłych pokoleń

Rusza druga akcja krwiodawstwa organizowana przez wolontariuszy #CitiVolunteers i Urzędu Miasta w Warszawie. Już w poniedziałek 11 czerwca w godzinach 9-14.00 w specjalistycznym ambulansie na Placu Teatralnym w Warszawie Warszawiacy będą mogli oddawać krew. Akcja organizowana jest we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Podczas wydarzenia inaugurującego akcję, wolontariuszom Urzędu m.st. Warszawy i Citi Handlowy udało się zebrać ponad 11 litrów krwi. - Nasi pracownicy – wolontariusze podczas pierwszej odsłony akcji oddali krew, podzielili się tym co mają najcenniejszego. Oni wiedzą, że dzięki niewielkiemu poświęceniu, możemy komuś pomóc, a nawet uratować życie – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – W najbliższy poniedziałek, na placu Teatralnym ponownie stanie krwiobus, gdzie będzie można oddać krew. Serdecznie zapraszam wszystkich warszawiaków do odpowiedzi na nasz apel. 
- To był dopiero początek tej szlachetnej inicjatywy. Teraz zapraszamy kolejnych    Warszawiaków do przyłączenia się do #CitiVolunteers oraz wolontariuszy Urzędu Miasta w Warszawie. Razem możemy zrobić naprawdę wiele dobrego! Co roku przekonujemy się o tym podczas Światowego Dnia Citi dla Społeczności - święta wolontariatu. Przy czym w przypadku najbliższej akcji dobro nie tylko przelicza się na litry, ale także na życie jakie możemy uratować dzięki naszym wolontariuszom oddającym krew, powiedziała Natalia Bożek, wiceprezes i CFO Citi Handlowy.

Kolejne odsłony akcji krwiodawstwa organizowanej wspólnie przez m.st. Warszawę oraz Fundację Kronenberga przy Citi Handlowym zaplanowano na: 1 sierpnia (okolice Muzeum Powstania Warszawskiego),  13 października podczas Wielkiego Pikniku Niepodległościowego, oraz 10 listopada podczas Pikniku Historycznego.  

Dołącz do #CitiVolunteers

Razem można więcej! 💪 Dołącz do #CitiVolunteers i pomagaj innym. Oni już zaczęli ↴

Przypomnijmy, że akcja realizowana jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program obchodów obejmuje kilkaset wydarzeń, które w ciągu 2018 roku rozgrywać się będą na terenie całego miasta i odwoływać, możliwie jak najczęściej, do lokalnej historii odzyskiwania niepodległości. Inaugurując obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęto akcję zbierania podpisów pod przesłaniem dla przyszłych pokoleń na następne 100 lat. Z zebranych podpisów/wpisów powstanie Warszawska Księga Wolności, która 13 października 2018 roku zostanie umieszczona w kapsule czasu na następne 100 lat. Do tej pory podpisy pod przesłaniem złożyło ponad 2 tysiące warszawiaków. Podczas najbliższej akcji krwiodawstwa (poniedziałek, 11 czerwca) zapraszamy do odwiedzenie warszawskiego stoiska, na którym zostanie wyłożona „Warszawska księga wolności” i złożenia swojego podpisu.

100. rocznica odzyskania niepodległości - WARSZAWSKA KSIĘGA WOLNOŚCI 1918 – 2018 – 2118

https://stolicawolnosci.pl/228-warszawska-ksiega-wolnosci-1918-2018-2118,prg

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien: w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym, spożyć lekki posiłek, wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ograniczyć palenie papierosów, nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki, nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu. Pełne kryteria kwalifikowania kandydatów na dawców znaleźć można na www.rckik-warszawa.com.pl
Program Wolontariatu Pracowniczego w Urzędzie m.st. Warszawy został wdrożony w 2017 roku i jest elementem innowacyjnego projektu „Ochotnicy warszawscy”. Więcej informacji o projekcie oraz oferty wolontariatu z całej Warszawy można znaleźć na stronie www.ochotnicy.waw.pl oraz na profilu „Ochotnicy warszawscy” na Facebook’u.
Setną rocznicę niepodległości miasto stołeczne obchodzi pod hasłem Stolica wolności 1918–2018 zilustrowanym logotypem Wasza Warszawa. Sto lat temu Warszawa odzyskała status stolicy państwa polskiego. Wtedy też Polacy przyjęli swobody demokratyczne i nowoczesne rozwiązania społeczne – powszechne ubezpieczenia, wolność prasy i zgromadzeń. Dzięki temu w stolicy rozkwita kultura i nauka, rodzi się nowoczesna metropolia. Wolna, otwarta, tolerancyjna Warszawa to miasto należące do mieszkańców, dlatego ideą obchodów jest włączenie wszystkich warszawiaków w uroczystości rocznicowe i zaproszenie ich do wspólnego świętowania wolności. Warszawa przygotowała wiele projektów, które upamiętnią rocznicę. Będą to imprezy ogólnomiejskie i dzielnicowe, na dziś jest to 420 wydarzeń, ale nie jest to liczba ostateczna. 

Google Image Result for http://www.um.warszawa.pl/sites/default/files/imagecache/Ilustracja_o_wymiarach_800x600px/ilustracje/aktualnosci/logo_16x9.png

Found on Google from um.warszawa.pl

Światowy Dzień Citi dla Społeczności - pracownicy Citi, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach. Realizowane projekty przyjmują rozmaitą postać: są to warsztaty plastyczne dla dzieci, zajęcia z zakresu edukacji finansowej dla dorosłych, ale także odnawianie domów dziecka, pomoc schroniskom czy akcje krwiodawstwa. W historii tego projektu w Polsce, wolontariusze zrealizowali 1656 inicjatyw społecznych, pomagając ponad 250 tys. osobom, przeznaczając na to 140 tys. godzin pracy. W 2017 r. wolontariusze Citi w Polsce wraz ze znajomymi i rodzinami w działania w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności zaangażowali się 3356 razy, podejmując 230 różnych inicjatyw. Tylko przez miesiąc na przełomie maja i czerwca dotarli do ponad 35 tys. potrzebujących.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />