O tym, co oznacza udział w zawodach dla niepełnosprawnych dorosłych i dzieci opowiada Łukasz Malaczewski, założyciel i prezes Fundacji FizjoTriterapia, który od kilku lat regularnie bierze udział w zawodach triathlonowych organizowanych w Gdyni. Dwa razy pokonał też trasę Enea IRONMAN 70.3 Gdynia razem z niepełnosprawnym chłopcem – Jasiem Kmieciem, od którego zaczęła się niezwykła historia.
Sam pomysł zrodził się wraz z pytaniem Jasia o to, czy nauczę go biegać. [...] Niestety musiałem odpowiedzieć, że nie mogę go nauczyć biegać, ale możemy zrobić to razem. To jedno pytanie Jasia zapoczątkowało całą naszą historię wspólnego biegania.
Łukasz Malaczewski, założyciel i prezes Fundacji FizjoTriterapia
Wszystko zaczęła się od organizowania startów dla innych osób z niepełnosprawnościami, gdy Jaś jeszcze żył. Po jego odejściu straciłem ten zapał, ale inni rodzice nie pozwolili mi, żeby tak to się skończyło.
Łukasz Malaczewski, założyciel i prezes Fundacji FizjoTriterapia
instytucje takie jak Citi Handlowy, zapewniają nam wsparcie finansowe, bazujące na długofalowej relacji. Taka pomoc jest dla nas bardzo ważna.
Łukasz Malaczewski, założyciel i prezes Fundacji FizjoTriterapia
Nasz tandem działa konsekwentnie - wcześniej otrzymaliśmy też od Citi Handlowy fundusze na zakup busa, którym możemy wozić na zawody niezbędny sprzęt, jak chociażby wózek podczas zawodów IRONMAN w Gdyni i drugi który wieziemy na zawody do Słupska.
Tutaj świetnie wkomponowuje się hasło „Live Well at Citi”. W Gdyni razem z pracownikami i klientami Citi Handlowy mogliśmy przekonać się, jak wygląda start w tandemie z osobą z niepełnosprawnością. Zawodnicy przekonują się osobiście, startując w sztafetach, na co przekładają się ich treningi. Start w zawodach to spełnienie własnych marzeń - i pomoc w ich realizacji dla osoby z niepełnosprawnością.