src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona GłównaAktualnościPolak Igor Sikorski dołącza do Team Citi przed Igrzyskami Paraolimpijskimi 2022
Aktualności

Polak Igor Sikorski dołącza do Team Citi przed Igrzyskami Paraolimpijskimi 2022

Alpejczyk i paraolimpijczyk Igor Sikorski, brązowy medalista XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu, dołącza do zimowej ekipy lekkoatletów w Team Citi, która weźmie udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie w 2022 r. Igor Sikorski, który w styczniu tego roku wywalczył tytuł wicemistrza świata w slalomie gigancie podczas Mistrzostw Świata w Parasportach Zimowych w Lillehammer, w nadchodzących igrzyskach wystartuje ponownie w narciarstwie alpejskim. Jest jednym z najbardziej znanych parasportowców w naszym kraju. Startuje na siedząco i ściga się na jednej narcie zwanej monoski.

Igor Sikorski brał udział w paraolimpiadzie już dwa razy. W 2018 r. wywalczył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski. Nie licząc igrzysk, w 2018 roku Igor Sikorski zdobył również 1 i 3 miejsce w slalomie Pucharze Świata w Zagrzebiu (Chorwacja) oraz 2 miejsce w slalomie w Pucharze Świata w Veysonaz (Szwajcaria) oraz dwa 1 miejsca w Pucharze Europy w gigancie i super-gigancie Sella Nevea (Włochy). Po wicemistrzostwo świata w narciarstwie alpejskim sięgnął już w 2017 roku we włoskim Tarvisio – od tytułu mistrza świata dzieliło go zaledwie 0,37 sekundy.  


M_Citi_2021Winter_Portraits_Igor Sikorsky_0498_v3.jpg
- Z radością witamy Igora w Team Citi. Nasza drużyna Citi to prawdziwi bohaterowie. Jestem dumna, że możemy poznawać ich historie oraz kibicować im w sięganiu gwiazd. Ich pasja i konsekwencja w dążeniu do celu wręcz onieśmielają! Igor Sikorski jest doskonałym tego przykładem. Marzył o karierze olimpijskiej snowboardzisty, kiedy życie napisało inny scenariusz stanął na podium podczas Igrzysk Paraolimpijskich w 2018 roku! Trzymamy kciuki za realizację jego celów w Pekinie – mówi Elżbieta Czetwertyńska, Citi Country Office w Polsce, prezes Citi Handlowy.

- Ruch paraolimpijski to coś więcej niż sport na najwyższym poziomie. To ludzie którzy udowadniają że "niemożliwe" to tylko słowo. Cieszę się, że mam zaszczyt być częścią Team Citi, który wspiera paraolimpijczyków na całym świecie – mówi Igor Sikorski.  

Do ekipy Team Citi, która będzie rywalizować w Pekinie, należą już Ben Tudhope i Melissa Perrine z Australii, Cindy Ouellet i Tyler McGregor z Kanady, Brytyjka Menna Fitzpatrick, Alexandr Gerlits z Kazachstanu, Arly Aristides Velásquez Peñaloza z Meksyku, Rosjanin Alexey Bugaev, Bina Schmidt ze Szwajcarii, a także Brittani Coury, Christy Gardner, Rico Roman i Jen Lee ze Stanów Zjednoczonych.

Są to lekkoatleci światowej klasy, którzy reprezentują sobą wartości bliskie Citi. Zostali zaproszeni do zespołu ze względu na swoje imponujące osiągnięcia nie tylko w sporcie, ale też w życiu osobistym. Team Citi będzie aktywny w pięciu dyscyplinach Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich.

Citi został globalnym partnerem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) w 2018 r. W tym samym roku Citi w Polsce dołączył do partnerów Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Jako członek IPC i PKPar Igor Sikorski zostaje ambasadorem Citi w Polsce, by aktywnie promować globalne działania Citi na rzecz bardziej różnorodnego społeczeństwa oraz zmiany w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością.

Citi na świecie z dumą wspiera dzisiaj 49 paraolimpijczyków będących członkami Team Citi oraz pozostałych członków zespołu paraolimpijczyków. Zachęca również wszystkich, by wspierali ich zmagania i publikowali posty na ten temat w mediach społecznościowych, używając hasztagu #TeamCiti.

Więcej informacji na temat współpracy Citi z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim i jego działań wspierających ruch paraolimpijski znajduje się na stronie http://Citi.com/IPC.
 
Załączniki

Pobierz wszystkie

Team Citi - Igor Sikorski.docx

docx | 51,6 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />