Strona Głównamój blogPłatność kartą w Internecie - zakupy w zagranicznych e-sklepach
mój blog

Płatność kartą w Internecie - zakupy w zagranicznych e-sklepach

E-zakupy wciąż zyskują na popularności. Coraz chętniej kupujemy w zagranicznych sklepach, ale czy wiemy, jak ominąć koszty przewalutowania?
Zakupy w zagranicznych sklepach – bezproblemowe i bezpieczne 
Płatności kartą są nie tylko szybkie, łatwe i intuicyjne, lecz przede wszystkim... bezpieczne. Dzięki swojej karcie możesz kupić ubrania marek, które nie są dostępne w Polsce lub premierowo zamówić sprzęt elektroniczny. Nowoczesne zabezpieczenia chronią Twoje konto przed nieautoryzowanymi transakcjami czy kradzieżą.
Zakupy z Wielkiej Brytanii a cło 
Według tzw. umowy brexitowej w handlu między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską cła nie obowiązują. Dotyczy to jednak tylko rzeczy, które faktycznie wyprodukowano na Wyspach lub na terenie Unii. W praktyce, większość towarów powstaje z komponentów chińskich, dlatego trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami.
Nie dziw się więc, jeśli po zakupie otrzymasz e-mail od firmy kurierskiej, że przed otrzymaniem towaru, musisz zapłacić cło.
Przewalutowanie płatności internetowych 
Co musisz zrobić, żeby kupować w zagranicznych sklepach? Wystarczy, że masz kartę globalnej organizacji, jak np. Mastercard. Wrzuć do wirtualnego koszyka interesujące Cię produkty i zwróć uwagę na kwotę. Niektóre sklepy automatycznie przeliczają ceny na złotówki, inne nie – wtedy na wyciągu z konta może czekać Cię niespodzianka. A do kosztu zakupów zostanie dodany koszt przewalutowania. Czy możesz zrobić coś, żeby go ominąć?
Konto osobiste z ofertą walutową 
Przy zakupach zagranicznych duże znaczenie mają kursy walut. Czy to znaczy, że masz siedzieć przed komputerem i z wypiekami na twarzy śledzić notowania? Jeśli sprawia Ci to przyjemność, to pewnie, że tak! Jeśli nie, postaw wszystko na jedną kartę i darmowe konto osobiste z ofertą walutową.
Nowe, rewolucyjne CitiKonto pozwoli Ci na płatności kartą debetową w każdym miejscu na świecie. Ubrania z Wielkiej Brytanii? Elektronika z Niemiec? Gadżety z Chin? Odległość nie ma już znaczenia! Realizuj swoje zakupowe plany i płać...
· 0 zł za prowadzenie konta
· 0 zł za wypłaty z bankomatów Citi
· 0 zł za kartę do konta z usługą walutową,
· 0 zł za pierwsze 4 wypłaty z bankomatów innych niż Citi,
· 0 zł za pierwsze 3 przelewy Express Elixir w miesiącu.
Dodatkowo, posiadając darmowe CitiKonto możesz korzystać z usługi Citi Global Wallet, dzięki której unikniesz kosztów przewalutowania. Podczas transakcji karta automatycznie wybierze jedno z Twoich kont walutowych i dopasuje je do waluty transakcji.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj