mój blog

Zmierzch klasycznych portfeli? E-portmonetka, czyli czym właściwie są cyfrowe płatności

Innowacje technologiczne wpływają na nasze życie każdego dnia. Trudno dziś o sferę wolną od technologii. Tak jest także z płatnościami, które mamy na wyciągnięcie ręki dzięki ewolucji smartfonów. 

Jednym z przykładów takich rozwiązań jest Android Pay, który dzięki natywnym funkcjom smartfona oraz właściwościom systemu Android pozwala płacić.... telefonem.
Polska jest rynkiem, który dorobił się miana lidera płatności zbliżeniowych. Karty z tą technologią, pozwalające płacić do 50 zł bez wprowadzania PIN-u cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Według danych NBP udział kart z funkcją zbliżeniową na koniec września 2017 wyniósł 79,5%, co oznacza ponad 30 mln takich plastików w obiegu.
Dominacja smartfonów opartych na systemie Android wyposażonych w moduł komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) w połączeniu z otwartością Polaków na nowinki technologiczne tworzy idealne warunki ramowe dla wprowadzenia przez sektor bankowy aplikacji Android Pay. 

Sprzedaż smartfonów w Polsce: Android - 89%, iPhone - 11%; | ThinkApple

Polski oddział firmy analitycznej IDC przedstawił raport o sprzedaży smartfonów w Polsce w pierwszym kwartale 2017 r. 89% sprzedanych w tym czasie smartfonów to telefony z Androidem, a 11% z iOS. „Udział pozostałych systemów operacyjnych był symboliczny” – czytamy w raporcie. […]

Łatwość użytkowania aplikacji oraz wygoda związana z tym, że nie trzeba nosić portfela pozwala wróżyć Android Pay dynamiczny rozwój w Polsce.
Jak w praktyce wygląda korzystanie z Android Pay? 
Nowości ze świata płatności cyfrowych
Popularność płatności cyfrowych w naszym kraju wciąż rośnie. Android Pay była jedną z najpopularniejszych aplikacji płatniczych w zeszłym roku. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy podwoiła się liczba użytkowników rozwiązania. Sukces aplikacji kryje się w tym, że jest bezpieczna, kompatybilna z większością terminali płatniczych i obsługiwana przez wiele polskich banków, a przy wszystkich zaletach - bezpłatna. Google zapowiedział dalsze prace nad aplikacją. Jeszcze w tym roku nazwa Android Pay zostanie zastąpiona przez Google Pay, co na pewno nie jest końcem zmian.

Aby sprawdzić, jak łatwo i szybko zainstalować Android Pay, kliknij w link:

Android Pay Teraz Dostępny dla kart Citi Handlowy Mastercard

Teraz możesz wyjść na zakupy tylko z telefonem. Wystarczy dodać kartę Citi Handlowy Mastercard do aplikacji Android Pay. Płatności dokonasz tak samo, jak zwykłą kartą – wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych.