Aktualności

Klienci Citi Handlowy mogą płacić ANDROID PAY™

Citi Handlowy wprowadził właśnie dla swoich klientów możliwość płacenia zbliżeniowo przy pomocy aplikacji Android Pay. Szybko i wygodnie zapłacą telefonem z systemem Android posiadacze kart kredytowych i  debetowych z logo Citi Handlowy wydanych przez Mastercard.

Według szacunków banku, z tej usługi może skorzystać nawet 20% proc. klientów banku, którzy dzisiaj są już aktywnymi użytkownikami bankowości mobilnej Citi Handlowy.
"Trzeba przyznać, że zapytanie o to kiedy wprowadzimy Android Pay było jednym z najczęściej pojawiających się u  nas pytań od klientów. Dlatego cieszę się, że możemy dzisiaj oficjalnie ogłosić oddanie usługi klientom. Tym samym jeszcze lepiej dopasowując się do ich stylu życia. Użytkownicy cyfrowi stanowią w Citi Handlowy 72 proc. wszystkich klientów aktywnych transakcyjnie. I liczba ta systematycznie rośnie. Kupowanie bez zabierania portfela może stać się domeną naszych klientów",  tłumaczy Jolanta Ożdzenska, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Citi Handlowy.
Aby dokonywać transakcji zbliżeniowych za pomocą smartphone’a wystarczy do aplikacji Android Pay dodać karty debetowe i kredytoweCiti Handlowy z logo Mastercard. Ten innowacyjny i bezpieczny sposób płatności przebiega podobnie jak płacenie kartą plastikową – wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć do terminala. PIN wprowadzamy powyżej 50 zł – tak jak w przypadku zwykłych płatności zbliżeniowych.
Jak korzystać z Android Pay w sklepach i restauracjach

Jak korzystać z Android Pay w sklepach i restauracjach

Wraz z możliwością korzystania z Android Pay klienci Citi Handlowy otrzymują prostą metodę dokonywania płatności mobilnych podczas korzystania z aplikacji Allegro, Uber i iTaxi, a także na Pyszne.pl.

- Android Pay umożliwi naszym klientom płacenie telefonem w ponad 500 tys terminali płatniczych w Polsce. Takie rozwiązania jak usługa Android Pay czy inne jak choćby nowa, intuicyjna wersja serwisu transakcyjnego Citibank® Online lub wygodna i wielofunkcyjna aplikacja Citi Handlowy Bikes pokazują jak aktywnie Bank odpowiada na potrzeby klientów i projektuje najbardziej dogodne dla nich rozwiązania – dodaje Jolanta Ożdżeńska.

Dodanie karty do Android Pay jest proste. Po pobraniu aplikacji Android Pay ze sklepu Google Play i zainstalowaniu na telefonie z systemem Android (w wersji KitKat 4.4 lub wyższej, który obsługuje technologie NFC) użytkownik wpisuje ręcznie dane karty Citi Handlowy Mastercard lub po prostu robi telefonem jej zdjęcie. Kartę uaktywnia jednorazowy kod przesłany w SMS. Jeśli klient posiada więcej niż jedną kartę Citi Handlowy Mastercard (np. kredytową i do konta) może dodać do aplikacji wszystkie posiadane karty i wybrać, która ma być kartą domyślną.
Przy płaceniu aplikacją Android Pay prawdziwy numer karty płatniczej nie jest udostępniany. Aplikacja wykorzystuje wirtualny numer karty, co pozwala chronić dane płacącego. W przypadku utraty telefonu, nie trzeba  zastrzegać swojej karty plastikowej – wystarczy skontaktować się z CitiPhone, żeby zablokować kartę w Android Pay. Można również zablokować kartę, ustawić nowe hasło bądź usunąć dane osobowe z telefonu za pomocą aplikacji Menedżer urządzeń Android.
Jak dodać kartę do Android Pay?

Jak dodać kartę do Android Pay?

Już wkrótce Android Pay zmieni się w Google Pay, również dla klientów Citi Handlowy.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych.